SEO ( SEARCH ENGİNE OPTİMİZATİON )

Google’da Üst Sıralarda Yer Alın !

Google Sıralamanızı Yükselterek Rakiplerinizi Geride Bırakın .

Seo nedir ?

Seo ( Search Engine Optimization) – Arama Motoru 
Optimizasyonu Nedir ? Ne İşe Yarar ?

SEO İngilizce’deki “Search Engine Optimization” kelimelerinin kısaltmasından oluşur , dijital pazarlamanın en önemli alanlarından birisidir. Türkçe ’de “Arama Motoru Optimizasyonu” olarak ifade edilen SEO, sitenizin, internet üzerinden arama yapan kullanıcıların aradıkları içeriklere dair en alakalı ve doğru verileri bulmalarını sağlayan Google , Yandex , Bing , Baidu gibi arama motorlarının sıralama kriterlerine uygun bir şekilde optimize edilmesi süreçlerinin tamamıdır. Sitenizin, diğer siteler arasından sıyrılarak kullanıcılara getirilmesi açısından büyük önem taşıyan SEO işlemi, sitenizi Google ve diğer arama motorlarının sıralama kriterlerine uyumlu hale getirir.

Seo'nun amacı nedir ?

SEO ‘nun Amacı 

SEO çalışması yalnızca belirli anahtar kelimelerde sıralama yükseltmenin ötesinde bir süreçtir. SEO’nun amacı kullanıcıların yaptıkları sorgulara göre en doğru bilgi ve hizmeti verebilmektir.

SEO Çalışması Neden Gereklidir ?

SEO çalışmalarının kurumsal firmalar, e-ticaret firmaları, haber siteleri ve birçok blog için önemli bir dijital pazarlama ağı vardır. Etkin yapılması durumunda iyi sonuçlar alınabilecek olan SEO çalışması ile ürünleriniz ve hizmetleriniz, ilgili anahtar kelimeler üzerinden tespit edilip ilk sayfaya gelmeniz sağlanarak marka bilinirliğiniz ve satış oranlarınız üst seviyelere çıkacaktır. Kaliteli yapılan bir SEO çalışması birçok firma için etkili bir pazarlama ağıdır.

Site İçi ve Site Dışı Seo Nedir ?

Site İçi SEO Nedir?

Sitenin temelini oluşturan bileşenlerin doğru bir şekilde çalışıp çalışmadığını analiz etmek ve iyileştirmek site içi SEO çalışmaları kapsamına girer. Bu süreçte öncelikle sitenin teknik incelemeleri yapıldıktan sonra web sitesinin performansı ve teknik kısımları iyileştirilir. Bu işleme genel olarak Teknik SEO veya Site İçi SEO denilmektedir.

Site Dışı SEO Nedir?

Web sitenize dışarıdan bağlantı veren tüm linkler Site Dışı SEO veya Dış SEO (backlink) olarak adlandırılmaktır. Web sitesinin kaliteli ve güvenilir kaynaklar tarafından önerilmesi, o sitenin güvenilir ve kaliteli olduğuna dair imaj oluşturulmasını sağlamaktadır.  Google nezdinde, bir web sitesi, gerçekten güvenilir kaynaklardan link alıyorsa (yani referans ediliyorsa) o web sitesi de kalitelidir ve kullanıcılara gösterilmesi için uygundur.

SEO Hizmeti

SEO hizmetini eksiksiz bir şekilde alabilmek, bu süreci sağlıklı bir şekilde ilerletebilmek için kaliteli bir kurumsal SEO danışmanlığı almanız son derece önemlidir. Özellikle kurumsal sitelerde içeriklerin az olacağı dolayısıyla index sayılarının da az olacağı düşünüldüğünde bu sitelerin site içi optimizasyonlarının kusursuz olması gerekir. Alacağınız kurumsal SEO danışmanlığı dahilinde sitenizi iyi optimize edebilecek, eksikleri görüp bunların düzeltilmesi için çalışmalarını gerçekleştirecek bir firma ile çalışmanız sizi arama motorlarında çok daha hızlı yükseltecektir.