Google Adwords (google Ads) Reklamları

Google Reklamları İle İşletmenizi En Üst Sıralara Taşıyın !

Google Adwords Reklamları İle Web Sitenize Daha Fazla Trafik Çekin , Hedeflerinize En Kısa Sürede Ulaşın.

Google Adwords nedir ?

Google Reklamları ( Google Adwords )
Google Adwords Google firmasına ait reklam platformudur. Hedef kitlenize ulaşabilmeniz adına en kısa yoldur. Belirlediğiniz anahtar kelimeler ile hedeflediğiniz kitlenin yaptığı aramalar sonucu en hızlı şekilde web sitenize ulaşmasını sağlar. 

Google Adwords Nasıl Çalışır?

Google’da bir arama yapıldığında aratılan kelime ile ilgili binlerce site sıralanarak kullanıcıya gösterilir. Fakat binlerce site arasında ilk sayfada listelemeye girmek kolay bir işlem değildir. Bu noktada Google Adwords devreye girer.

Google Adwords reklamları ile siteniz üst sıralarda yer alır. 
Google üzerinde bir arama yaptığınızda o kelime ile ilgili binlerce site sıralanarak önümüze gelir. Fakat binlerce site arasından ilk sayfada listelemeye girmek kolay değildir. Bu durumda, Adwords reklamları rol oynar. Adwords reklamları ile marka veya işletmenizi yeni potansiyel müşterilere kolayca ulaştırabilirsiniz.

Sıkça sorulan GOOGLE ADWORDS SORULARI

Google Ads kampanya türleri nelerdir?

Google Adwords kampanyasının türleri arama ağı kampanyası, görüntülü, reklam ağı kampanyası, alışveriş kampanyası, video kampanyası, evrensel uygulama kampanyası olarak sıralanıyor.

Adwords reklamlarında demografik hedefleme yapılabiliyor mu?

Google Adwords reklamı çalışmalarında yaş, cinsiyet ve ebeveynlik durumu hedeflemeleri yapmak mümkündür.

Ülke veya bölge hedeflemesi yapılabiliyor mu?

Google Adwords reklamlarında ülke, bölge ve şehir hedeflemeleri yapmak mümkündür. Bu hedeflemeleri yaparken harita üzerinden kendi belirlediğiniz noktaları da yarıçap seçebilirsiniz.

Arama ve görüntülü reklam modelleri arasındaki fark nedir?

Arama ağı olarak bilinen Google Search reklamları potansiyel müşterilerinize işletmeniz ve hizmetleriniz ile ilgili anahtar kelimeler aracılığıyla ulaşmanızı amaçlar. Bu ağda yayınlanan reklamlar arama ağındaki Arama ağı iş ortağı sitelerde metin reklamlar şeklinde ve Google arama sonuçlarında aynı anda yayınlanır. Görüntülü reklamlar ise 2 milyondan fazla web sitesi, video ve uygulamadan oluşan bir grupta yer alarak yayınlanır. Görüntülü reklamlarda arama ağı reklamlarının tersine kişiler reklamları aramadan görürler.

Adwords reklam bütçeleri nasıl belirlenir?

Reklamcılık hedeflerine ve her gün harcamayı uygun gördüğünüz genel tutara bağlı olarak Google Adwords’te her bir kampanya için günlük bütçe seçimi yapmak mümkündür. Bu bütçe istendiği takdirde istendiği zaman değiştirilebilir. Adwords reklam bütçesini belirlemede kampanya ve hedefleme çeşitleri göz önünde bulundurulmalıdır.